Tydzień zimowych zabaw w bibliotece Wyróżniony

Zakończył się drugi tydzień ferii, a wraz z nim dobiegły końca zimowe spotkania w bibliotece. W ciągu 5 dni nasi najmłodsi spędzali czas  na wesołych zabawach i tworzeniu pięknych prac plastycznych. Jako, że za oknami śniegu zabrakło, stworzyliśmy swoją własną zimową scenerię wycinając śnieżynki, bałwanki i obsypane śniegiem drzewka i choinki. Były zabawy z chustą animacyjną, gry integracyjne oraz konkurencje drużynowe. W Tłusty Czwartek dzieci zapoznały się z tradycją tego święta, bawiły się w lepienie pączków i rzucanie do celu oraz oczywiście częstowały się tymi tradycyjnymi przysmakami. Ostatniego dnia ferii odbyła się zabawa karnawałowa z robieniem masek, malowaniem twarzy oraz tańcami przebierańców. Oczywiście ferie w bibliotece nie mogły odbyć się bez wspólnego czytania książek, tym razem wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki Detektywa Pozytywki - bohatera książki Grzegorza Kasdepke. W bibliotece wszystkie dzieci zawsze miło spędzają czas, a wrażeniami z ferii na pewno podzielą się wśród kolegów i koleżanek w szkole i przedszkolu.