Dzień Książki dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej Wyróżniony

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury wśród młodych czytelników. 2 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Biblioteka w Nowym Mieście Lubawskim również postanowiła włączyć się do obchodów tego święta. W tym roku z otwartych zajęć edukacyjnych przygotowanych dla dzieci skorzystało łącznie 7 grup przedszkolnych i szkolnych (ok. 140 dzieci).

Nasze spotkania zaczynaliśmy dyskusją o ulubionych książkach. Prezentacja „O narodzinach książki” przybliżyła dzieciom postać pana Andersena i jego bajkowy świat. Dzieci dowiedziały się także jak powstało pismo i pierwsze książki. Rozmawialiśmy o pisarzach, ilustratorach i grafikach.

Nie zabrakło zagadek literackich i zaczarowanego kuferka z bajkowymi rekwizytami.

Dzieci miały także możliwość zostać choć na chwilę drukarzami, specjalnymi stemplami odciskały litery na papierze.

Ze względu na duże zainteresowanie, zajęcia odbywały się od 1 do 11 kwietnia.

Kolejne spotkania za rok. Do zobaczenia!