Goście z Gabonu odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Mieście Lubawskim Wyróżniony

W dniu 14 lipca br. Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili pielgrzymi z Gabonu, państwa położonego w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Po powitaniu, goście zwiedzili nowomiejską bibliotekę. 29-osobowa grupa z zainteresowaniem wysłuchała informacji o działalności naszej placówki. Bariera językowa nie stanowiła problemu. Z języka polskiego na angielski tłumaczył Pan Tomasz Kawiecki, nauczyciel gimnazjum, a z języka angielskiego na francuski, jeden z uczestników pielgrzymki. Goście zwiedzili wypożyczalnię i kącik prasowy dla dorosłych, pracownię regionalną oraz oddział dla dzieci i młodzieży, który szczególnie im się spodobał. Zobaczyli wystawę pt. "Dawnych wspomnień czar". Uczestnicy spotkania mieli okazją obejrzeć kilka krótkich filmów o Nowym Mieście Lubawskim i bibliotece, a także wysłuchać pieśni, którą wykonał chór Cantamus podczas XII edycji festiwalu "O Warmio moja miła". Opuszczając Miejską Bibliotekę Publiczną nie kryli, że nasza książnica bardzo im się podobała. Cały czas panowała atmosfera przyjaźni. Wszyscy byli uśmiechnięci i pełni entuzjazmu.