Narodowe Czytanie "Quo vadis" w MBP w Nowym Mieście Lubawskim Wyróżniony

W sobotę, 3 września 2016 r., Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim włączyła się do akcji Narodowe Czytanie. W tym roku cała Polska czytała "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto w tym dniu przyszedł do biblioteki mógł przeczytać dowolny fragment powieści. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W nowomiejskiej  bibliotece powieść Henryka Sienkiewicza czytali radni miejscy, dyrektor gimnazjum, członkowie klubów DKK, bibliotekarze oraz czytelnicy. Każdy z uczestników spotkania uzyskał pamiątkowy stempel pieczęci związanej z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.