Jubileusz 70-lecia MBP w Nowym Mieście Lubawskim Wyróżniony

19 października br., z okazji 70. urodzin biblioteki, w sali widowiskowej MBP zebrali się bibliotekarze, miejscowi samorządowcy oraz przyjaciele i sympatycy ksiązki i biblioteki. Wśród zaproszonych gości byli m.in. zastępca burmistrza Krzysztof Widźgowski, wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego Katarzyna Trzaskalska, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Renata Pietrulewicz.

Pamięć o zmarłych i pomyślność żyjących bibliotekarzy była intencją niedzielnej mszy św. w kościele pw. św. Tomasza Aposatoła w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystośc jubileuszową o godz. 12:00 otworzyła dyrektor MBP Daniela Kowalska. W swym wystąpieniu przypomniała realia pierwszych lat biblioteki, a także  zmiany organizacyjne na przestrzeni 70 lat. Podczas spotkania wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób współpracują i wspierają placówkę uhonorowano dyplomami i pamiątkowymi medalami. Mirosław Litka przedstawił okolicznościowy wiersz, nawiązujący do jubileuszu. Dyrektor MBP Daniela Kowalska w imieniu wszystkich pracowników odebrała życzenia, kwiaty i drobne upominki. W części artystycznej wystąpił Krzysztof Gwiazda - ceniony artysta, obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu. Uroczystość zwieńczyła wystawa przygotowana przez bibliotekarzy "70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim".