Menu

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską Wyróżniony

17 listopada 2016 roku w Pracowni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim gościła wrocławska pisarka, autorka książek głównie dla kobiet, Agnieszka Lingas-Łoniewska.
 Podczas swojej sześcioletniej twórczości wydała 20 powieści, jednak jak sama mówiła, wiele z nich leżało w szufladzie kilka lat. Podczas spotkania opowiedziała nam również o swoich planach wydawniczych na kolejny rok. Pierwsze niespodzianki czekają czytelników już w lutym.
Autorka opowiadała ciekawe, czasami zabawne historie dotyczące procesu twórczego oraz swojego debiutu literackiego, którym jest książka „Bez przebaczenia” . Mówiła także o swoich inspiracjach i zamiłowaniu do opowiadania różnych historii. Swojego sukcesu literackiego nie zawdzięcza natchnieniu lecz motywacji do pisania, dlatego pisze codziennie. Ze swoimi czytelnikami podzieliła się również tym, skąd czerpie wzorce dla swoich bohaterów oraz dlaczego jej powieści są tak różne. Tematem przewodnim jej książek zawsze jest wątek miłosny, który hipnotyzuje czytelnika niezwykłym klimatem, raz odrobiną kryminału, innym razem szczyptą sensacji czy dramatu.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, czytelnicy byli pod dużym wrażeniem opowiadań autorki o jej książkach i zainteresowaniach. Opowiadała z pasją, dała się poznać jako ciepła i sympatyczna osoba.
Po spotkaniu czytelnicy mogli zakupić książki autorki i zdobyć autograf, a chętnych nie brakowało.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.
Powrót na górę