Menu

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki Wyróżniony

Jubileusz młodzieżowego DKK
Przygoda z DKK to najlepsze źródło uśmiechu, pozytywnej energii, zaufania, interesujących rozmów i ciekawych książek. To z tym miejscem i z tymi ludźmi wiąże się wiele ciepłych uczuć i pięknych wspomnień. 12 kwietnia 2017 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało wyjątkowo uroczysty charakter. Minęło bowiem już 10 lat od pierwszego spotkania DKK 12 kwietnia 2007 r. W tym czasie spotkaliśmy się 110 razy i przeczytaliśmy 103 książki. W uroczystym spotkaniu wzięli udział zarówno obecni członkowie DKK, jak również Ci, którzy zapoczątkowali istnienie klubu, a na co dzień nie mieszkają już w Nowym Mieście Lubawskim.
Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich pod hasłem „Tu czytamy”. Założycielem i pierwszym moderatorem klubu w nowomiejskiej książnicy była Barbara Stefańska, od 2014 roku spotkania moderuje Aneta Rogowska.
Jubileusz stał się okazją do wspomnień i podsumowań. Daniela Kowalska – dyrektor MBP podziękowała klubowiczom oraz moderatorom DKKza dotychczasową współpracę i życzyła wielu tytułów do przeczytania oraz nowych pięknych rocznic.
Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy wystawę poświęconą działalności DKK, która wywołała wiele wspomnień. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki!
Powrót na górę