Detektywistyczna noc w Miejskiej Bibliotece Publicznej Wyróżniony

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach ogólnopolskiej akcji  Noc bibliotek 2017 zorganizowała dla młodych czytelników Detektywistyczną noc w bibliotece. Impreza rozpoczęła się o godzinie 20.00 i trwała do 6.00 rano.
Akcję detektywistyczną rozpoczęliśmy spisaniem kontraktu, aby każdy znał zasady zabawy, czuł się dobrze i bezpiecznie.
No i zaczęło się… Imprezę rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Gośćmi honorowymi byli policjanci z komendy powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim, którzy opowiedzieli nam o codziennej pracy w policji oraz zadaniach detektywa policyjnego. Młodzi detektywi mieli okazję obejrzeć i przetestować sprzęt służbowy policji. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom robienie odcisków palców na specjalnie przygotowanych imiennych kartkach.
Podczas nocnego spotkania dzieciom towarzyszyli bohaterowie znanych książek detektywistycznych: detektyw Pozytywka oraz Lasse i Maja. Uczestnicy zakładali agencje detektywistyczne, wymyślali nazwy, określali swoje oferty pracy. Aby zostać dobrym detektywem trzeba spełnić określone warunki: posiadać pseudonim, lupę, czapkę oraz licencję detektywa. Po zdobyciu odpowiedniego ekwipunku, dzieci wcieliły się w rolę prywatnego detektywa, rozwiązując różne zagadki i łamigłówki. Dużo radości i zaangażowania sprawiło młodym detektywom szukanie zaginionych rzeczy oraz specjalnej przesyłki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.
Po wielu atrakcjach uczestnicy imprezy odpoczywali, oglądając Tajemnicę diamentów – jedną z przygód detektywistycznych Lassego i Mai.
Następna nocna impreza już za rok!