Menu

Lokalne Centrum Informacji

Lokalne Centrum Informacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim zostało utworzone Lokalne Centrum Informacji. Celem przedsięwzięcia jest gromadzenie i rozpowszechnianie informacji na temat działań społeczno-kulturalnych i edukacyjnych. Lokalne Centrum Informacji służy mieszkańcom miasta  w dostępie do bieżącej informacji.   W lokalu bibliotecznym można skorzystać z prasy lokalnej, ulotek, folderów. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza różne placówki, instytucje i mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego do współpracy m.in poprzez wymianę różnych informacji, przekazywanie wydawnictw związanych z ziemią lubawską.
Zbiory regionalne w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Biblioteka od wielu lat ze szczególną uwagą gromadzi materiały regionalne. Kolekcja książek o regionie mieści się w Wypożyczalni dla Dorosłych, zawiera literaturę popularnonaukową i piękną. Publikacje pisarzy związanych z regionem w znacznej części opatrzone są dedykacjami i autografami.
Czasopisma regionalne
Czasopisma regionalne gromadzone są w Pracowni Regionalnej MBP.
Dokumenty życia społecznego regionu
Na uwagę zasługują również tzw. dokumenty życia społecznego, ze względu na związek z regionem. Gromadzone są w Pracowni Regionalnej.

 
Pracownia Regionalna MBP
ul. Działyńskich 2a, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie  
tel. 56 474 27 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:bibliotekanml.pl

 
Powrót na górę